TUMMYTOX blogs.

Rozluč se s nadýmáním: nejúčinnější způsob, jak zbavit tělo nadýmání

Jak často se ti stává, že máš břicho nafouklé jako balón? A kolikrát sis vyšla ven s přáteli a těšila se, že si vychutnáš večeři a místo toho sis musela rozepnout džíny, jinak by ti praskly? A co teprve, když se blíží menstruace a ty už ráno cítíš, jak ses neuvěřitelně nafoukla?

Say goodbye to bloating: the most effective way to debloat your body

Vím naprosto přesně, jak se cítíš. Koneckonců, nadýmání je něco, co jsme někdy zažili všichni. Otázka však zní: víš co je příčinou nadýmání? A především, víš jak se ho zbavit? Existují způsoby, jak se s tímto problémem vypořádat a já jsem tady, abych se s tebou podělila o ten nejúčinnější způsob, abys konečně získala ploché bříško!

Začněme od základů: co je to nadýmání?

Nadýmání břicha se projevuje pocitem nadměrného tlaku uvnitř břicha, který je doprovázen nadměrným otokem. To je důvod, proč se ti břicho někdy zdá větší než obvykle a proč můžeš trpět souvisejícími příznaky, jako je nadměrné nadýmání, časté říhání, střevní potíže a křeče v břiše. 

I když je nadýmání poměrně častým problémém (trpí jim 1/4 lidí), není normální se s ním potýkat téměř denně. A co hůř, čím více ho ignoruješ, tím více se může časem zhoršovat a dokonce vážně ovlivnit kvalitu tvého života.

Nadýmání břicha nemusí vždy nutně souviset s přejídáním, ale existuje několik dalších faktorů, které mohou tento problém způsobit.

Nejčastějším důvodem je nadměrné hromadění plynů v oblasti břicha. Možná jsi jedla příliš rychle a spolykala jsi mnoho vzduchu, nebo jsi to přehnala s perlivými nápoji. Problém může být taky v tom, že bakterie ve střevech při rozkladu potravy produkují příliš mnoho plynu.

Nadýmání může být také příznakem zadržování vody, které vede k otokům na různých místech těla, nejen v oblasti břicha. Tento problém se vyskytuje zejména během menstruačního cyklu, protože je často způsoben hormonálními změnami.

Pokud se nadýmání objevuje častěji po jídle, je to pravděpodobně způsobeno tím, že má tvé tělo potížes účinným rozkladem přijaté potravy. K tomu často dochází, když jíš více než obvykle, příliš rychle nebo si dáš něco, co je pro tvé tělo obtížně stravitelné. 

Posledním viníkem může být slabé břišní svalstvo. Břišní svaly hrají klíčovou roli při podpoře všech vnitřních orgánů a udržování co nejlepšího trávení. Pokud jsou však tyto svaly příliš slabé, nejsou schopny uvolňovat plyny ve střevech, což způsobuje vznik obávaného nadýmání. 

Naštěstí s tím něco můžeš dělat!

Nevím, jestli se ti to také stává, ale když jsem nafouklá, cítím se fakt nepříjemně! Chystala jsem se na rande, vybrala jsem si dokonalé šaty, ale jakmile jsem si je oblékla, nemohla jsem si nevšimnout toho obrovského břicha, které vypadalo, jako bych si pod šaty schovala celý meloun!

Víc než nepříjemný pocit to ve skutečnosti byla rána pro mé sebevědomí! Pravdou je, že ať už je příčinou tvého nafouklého pupíku cokoliv, může to být nesnesitelný pocit. 

Ale představ si, jaké by to bylo probudit se a cítít se lehká jako pírko, vědět, že tvoje oblíbené šaty ti dokonale padnou, jít večer ven beze strachu, že břicho zase začne vydávat ty podivné zvuky a že po večeři s přáteli budeš vypadat jako Michelin... 

Naštěstí to není jen sen, ale budoucnost bez nadýmání, které můžeš nyní dosáhnout. S probiotiky!

Probiotika jsou „dobré“ bakterie žijící ve střevech, které ti pomůžou udržovat mikroorganismy ve správné rovnováze. Představ si, že jsou osobními strážci tvého břicha, neúnavní agenti, kteří se snaží udržet ve tvém trávicím systému co největší harmonii.

Užíváním kvalitního probiotického doplňku můžeš tyto přátelské mikroby podpořit! Tyto mikroby optimalizují trávení, účinně rozkládají přijímanou potravu a omezují tvorbu střevních plynů. Je to prakticky jednotka připravená bojovat proti nepříteli č. 1: nadýmání!

Probiotika mají také několik dalších výhod, protože podporují imunitní systém, zlepšují vstřebávání živin a podporují střevní pohodu. Pokaždé, když tělu dodáš probiotika, tvoje břicho se cítí, jako by zrovna vyhrálo v loterii!

Bojuj proti nadýmání pomocí správného probiotika

Je čas jednat a zlepšit nejen své zdraví, ale i pohodu. Začni se lépe start o svá střeva a zbav se nadýmání zařazením kvalitních probiotik do svého denního režimu.

Bohužel mnoho probiotik, která jsou v současné době dostupná, nemá potřebný bakteriální kmen pro s nadýmáním a míra přežití jejich kultur je často tak nízká, že bývají neúčinná.

Bye-Bye Bloat Drink obsahuje exkluzivní probiotický kmen ibSium®, který prokázal neuvěřitelnou účinnost při snižování nadýmání a zažívacích potíží! A co víc, tento kmen je zcena schopen přežít v těle, dokud se nedostane do střev, kde může začít plně fungovat.

Co to znamená? Už žádné rozepínání kalhot a pocity nafouknutí. Konečně si budeš moci užívat každý den, aniž by ses strachovala o to, jak vypadáš!

Pamatuj, že nejde jen o ploché bříško, ale také o péči o sebe uvnitř i navenek. S Bye-Bye Bloat Drinkem získáš konečně všechny prostředky k tomu, abys zlepšila své zdraví a kvalitu života, cítila se sebevědoměji a prožívala každý okamžik svého života bez rozpaků!

* Účinky produktu se mohou u jednotlivých osob lišit a mohou se lišit od účinků popsaných na webových stránkách. Naše výrobky nejsou určeny k prevenci, léčbě nebo vyléčení jakéhokoli onemocnění nebo závažné nemoci. Udržování vyvážené stravy a zdravého životního stylu je důležité.

** Zdroje:

Cleveland Clinic Medical. “Bloated Stomach: Causes, Tips to Reduce & When to Be Concerned.” Cleveland Clinic, my.clevelandclinic.org/health/symptoms/21740-bloated-stomach. 

Jacobson, G. K. (2015, December 24). Saccharomyces cerevisiae CNCM I-3856: A new strategy to improve abdominal pain/digestive discomfort. Saccharomyces Cerevisiae CNCM I-3856: A New Strategy To Improve Abdominal Pain/digestive Discomfort | 40197. https://www.omicsonline.org/proceedings/saccharomyces-cerevisiae-cncm-i3856-a-new-strategy-to-improve-abdominal-paindigestive-discomfort-40197.html