TUMMYTOX blogs.

Odhal tajemství, které stojí za schopností tvého těla spalovat tuky

Schopnost našeho těla ukládat těla je velmi praktický mechanismus – nebo alespoň dříve to tak bylo. Je to evoluční adaptace, která našim předkům pomohla přežít, když byl lov obtížný nebo když se nedařilo úrodě. 

V dnešní době, kdy máme svačinu v podstatě vždy na dosah ruky, není tato superschopnost našeho těla ukládat tuk tak potřebná jako dříve. Proto je velmi důležité pochopit, jak naše tělo spaluje tuky a najít způsoby, jak tomuto procesu pomoci. 

Pojďme se tedy společně ponořit do vzrušujícího světa spalování tuků a zjistit, jak dát věci do pohybu!

Unlocking the science behind your body's fat-burning abilities 

Jak dochází k hromadění tuku

Přemýšlela jsi někdy o tom, kam se poděly všechny kalorie, když jsi spořádala příliš mnoho sušenek? Když sníš více kalorií, než spálíš, tvoje tělo ukládá přebytečný tuk pod kůži a tvoří tzv. podkožní tuk. Máme ho všichni – ať už na břiše, bocích nebo stehnech – jeho umístění závisí na genech, hormonech, stravě a úrovni aktivity.

Buď ale obezřetná, protože příliš mnoho podkožního tuku může naznačovat nadbytek nebezpečnějšího viscelárního tuku. Tento záludný, neviditelný postrach obklopuje životně důležité orgány a může mít vliv na kardiovaskulární zdraví, játra, hladinu cukru v krvi a další.

Spalování tuků tak není jen o tom, abys vypadala skvěle ve svých oblíbených šatech, ale také o tom, abys udržela své zdraví v nejlepší kondici. A hádej co? Účinné spalování tuků je neoddělitelně spjato s tvým metabolismem a procesem zvaným termogeneze!

Tajný život metabolismu

Tvůj metabolismus pracuje neustále naplno. I teď, když si čteš tento článek, tvůj metabolismus v klidu provádí svá kouzla, spotřebovává energii a spaluje tuky, aby udržel v chodu tvoje srdce, aby tvoje plíce dýchaly a buňky se obnovovaly.

Jakmile se začneš hýbat, je to jako bys přilila do ohně benzín– o slovo se hlásí aktivní metabolismus a tvoje tělo začne spalovat více kalorií, protože spotřebuje více energie!

Proč ale mají někteří lidé pomalejší metabolismus a hůře spalují kalorie? Existuje hned několik faktorů, které to mohou ovlivňovat, např. věk, pohlaví a poměr svalové hmoty a tuku. Svaly spalují více kalorií než tuk, takže čím více svalů máš, tím jasněji tvůj metabolický oheň hoří.

Nyní, když už víš o zázracích metabolismu, podívejme se na další klíčový proces spojený se spalováním tuků. 

Tajná superschopnost tvého těla při spalování tuků

Termogeneze je moderní výraz pro proces spalování tuků za účelem produkce tepla v těle. Probíhá v různých formách, jako třeba termogeneze vyvolaná při trávení potravy a termogeneze spojená s cvičením při fyzické aktivitě.

Zrychlením termogeneze v podstatě nastartuješ svůj metabolismus a pomůžeš tělu spalovat více tuku. To je klíčem nejen pro shození několika kil, ale také pro zbavení se otravného viscelárního tuku. Jak ale můžeš tuto změnu nastartovat?

Šest nečekaných aktivit, které mohou podpořit spalování tuků

Kardio a silová cvičení a jídelníček založený na celých, nezpracovaných potravinách jsou spolehlivými způsoby spalování tuků. Ale je tady několik věcí, o kterých jsi pravděpodobně ani netušila, že ti také mohou pomoci!

1. Vychutnej si chládek

Vystavení chladu může zvýšit rychlost metabolismu. Proto sniž teplotu na termostatu nebo si dej studenou sprchu!

2. Dopřej si zkrášlující spánek

Odpočinek ti pomůže regulovat chuť k jídlu a usnadní ti dodržování zdravých návyků. Navíc tvé tělo během spánku skutečně spaluje tuky!

3. Dej si sklenici studené vody

Nejenže uhasí žízeň a udrží tě hydratovanou, ale také dočasně podpoří tvůj metabolismus.

4. Dej si žvýkačku

Žvýkání žvýkačky může podpořit pocit sytosti, omezit mlsání a dokonce zrychlit metabolismus. Jen se ujisti, že neobsahuje cukr!

5. Více se vrť

Tyto neklidné pohyby ti mohou pomoci spálit více kalorií. Takže si klidně poklepávej prsty, třepej nohama a hýbej se!

6. Často se směj

Smích je nejen nejlepší lék, ale také spaluje kalorie. Proto si pusť nějakou dobrou komedii a věnuj čas trávení s lidmi, kteří tě rozesmějí.

Nezapomeň, že každý malý kousek ti pomůže stát se sebevědomou, silnou profesionálkou, která spaluje tuk! A abychom tě na tvé cestě podpořili, připravili jsme pro tebe dokonalou kombinaci na spalování tuků...

Představujeme: Sada Burn 24/7!

Víme, že musíš zvládat milion věcí, od práce po trénink, od přátel po rodinu. Sada Burn 24/7 může pomoci zjednodušit a zesílit složitý proces spalování tuků, takže se o to nebudeš muset starat!

Obsahuje Fat Burner Drink a Night Burner Drink: první z nich poskytuje podporu spalování tuků během dne a druhý během spánku.

Tyto dva produkty také omezí tvou chuť k jídlu, zejména noční chutě, a pomohou zlepšit spánek, což posílí noční spalování tuků! Kromě toho spálíš víc kalorií i při kratším cvičení.

Pořiď si ve speciální nabídce Sadu Burn 24/7  – tvou tajnou zbraň pro zvýšení spalování tuků a vytvarování těla podle tvých představ!  

Produkty pro vás

SPALOVAČ TUKU
-50%
Speciální cena 699 Kč Běžná cena 1 398 Kč
Zobrazit produkt
RYCHLÉ VÝSLEDKY
-55%
Speciální cena 812 Kč Běžná cena 1 824 Kč
Zobrazit produkt