TUMMYTOX blogs.

Více než jen trávení: prozkoumejme méně známé výhody probiotik

Tvá střeva mají na tvou pohodu největší vliv a určují, jak se cítí celé tvé tělo!  

Podívejme se blíže na to, co se děje v břiše. Střeva jsou domovem milionů drobných kamarádů: bakterií, virů a kvasinek. Tyto mikroorganismy dohromady tvoří tu nejúžasnější mikrobiální rodinu, která svými kouzly zajišťuje hladký chod všeho, od trávení až po duševní pohodu.

Co ale dělat, když se tvůj mikrobiom nenachází v harmonii? 

Beyond digestion: exploring the lesser-known benefits of probiotics

V posledních letech jsou probiotika, známá také jako „dobré bakterie“, středem pozornosti díky svému skvělému vlivu na zdraví střev a jejich přínos zdaleka přesahuje rámec samotného trávení. 

1. Imunitní superschopnosti pro každou superženu  

Pokud se často potýkáš s viry a infekcemi, mohou být probiotika ideálním řešením pro posílení imunity. Přibývá důkazů, že probiotika spolupracují s imunitními buňkami a probouzejí je, čímž vytvářejí harmonické spojenectví s mikroorganismy ve střevech a umožňují vám účinně bojovat s nemocemi. 

2. Síla zdraví střev pro šťastnou mysl 

Střeva a mozek sdílejí zvláštní vazbu, která se nazývá osa střevo-mozek, a to, co ovlivňuje jedno, často ovlivňuje i druhé. Když se stres snaží ovlivnit tvůj den, může s sebou přinést i břišní potíže.

Na druhou stranu mohou žaludeční a střevní potíže vyvolat nežádoucí pocity úzkosti. Proto může péče o zdravá střeva zázračně zlepšit tvoji náladu, zlepšit kognitivní funkce a dokonce snížit stres a úzkost!

3. Božská střevní rovnováha pro vaginální zdraví 

Rozluč se s opakujícími se problémy, jako jsou kvasinkové infekce, urogenitální problémy a bakteriální vaginóza!

Výzkum odhalil, že silné kmeny, jako je Lactobacillus rhamnosus a Lactobacillus fermentum, jsou tím hlavním tajemstvím, jak pečovat o harmonický vaginální mikrobiom a pozvednout svou intimní pohodu na novou úroveň.

4. Tajemství rozzáření pleti

Stále více důkazů** ukazuje, že užívání probiotik v různých formách, jako jsou doplňky stravy a produkty pro lokální použití, by mohlo být tvým nejlepším parťákem při prevenci a řešení běžných kožních problémů, jako jsou ekzémy, akné a vysušení.

Studie** z roku 2016 také ukazuje, že probiotika mohou být klíčem ke zpomalení projevů stárnutí, chrání pokožku před oxidativním stresem a poškozením sluncem a zároveň posilují přirozený lesk díky posílené ochranné bariéře!

5. Magické spojení mezi střevy a hubnutím

Dobré bakterie ve střevech mohou být velmi užitečné při regulaci hmotnosti. Vědci zjistili, že správná rovnováha prospěšných bakterií ve střevech je zásadní pro podporu hubnutí, zejména pokud jde o boj s nepříjemným břišním tukem.

Bakterie z čeledi Lactobacillus se zdají být v tomto směru obzvláště užitečné. Nemluvě o tom, že probiotika ti pomohou bojovatsnadýmáním, díky čemuž budeš okamžitě vypadat štíhlejší a zároveň se znovu dáš do svých oblíbených džínů!

Co je třeba zvážit při nákupu probiotik

V první řadě je třeba věnovat pozornost různým kmenům prospěšných bakterií, z nichž každý má specifický přínos pro zdraví. Nejběžnějšími střevními spojenci jsou bakterie rodu Lactobacillus. Podporují trávení a hubnutí, posilují imunitu, podporují zdraví kůže a vagíny a také udržují na uzdě pocity úzkosti.

Velmi známé jsou také bakterie Bifidobacterium, které pomáhají trávit vlákninu, regulovat hladinu cukru v krvi, zlepšují funkci mozku, podporují zdraví pokožky a hubnutí.

A nesmíme zapomenout na probiotické kvasinky, dalšího superhrdinu, který podporuje celkový střevní komfort.

Dalším rozhodujícím faktorem při výběru správného probiotika by měla být míra přežití kultur. Ta určuje, kolik bakterií dokáže přežít náročnou cestu trávicím traktem a dorazí do vašich tvch živé a zdravé!

Vyšší míra přežití znamená větší šanci na dosažení požadovaných výsledků a udržení spokojeného a vyváženého střevního ekosystému.

Při výběru produktů se zaměř na ty, které byly testovány v klinických studiích a jejichž výsledky prokazují přežití a účinnost.  

Které probiotikum je pro tebe to pravé? 

Pokud se chceš zaměřit na konkrétní problém a rychle dosáhnout svých cílů, je důležité zvolit specializované probiotikum. Řada Tummy Tox Biotics se specializuje na nabídku široké škály probiotických doplňků, které splňují základní potřeby moderní ženy. Zjisti, který z nich je pro tebe ten pravý! 

Flatten That Tummy

Patentovaný Lactobacillus plantarum IMC 510® není jen tak ledajaké probiotikum. Tento kmen jsme vybrali kvůli jeho klinicky prokázané schopnosti podporovat hubnutí!

A hádej co? Šli jsme ještě o krok dál a obohatili recepturu o extrakt ze zeleného čaje, který spaluje tuky! Tato silná kombinace ti pomůže dosáhnout tvých cílův oblasti hubnutí během chvilky.  

Získej vysněné ploché bříško!

Bye-Bye Bloat Drink

Nadměrné množství vody může způsobit, že se ti bude zdát, že jsi během několika dní nebo týdnů hodně přibrala. Kombinace ibSium®, patentovaných probiotických kvasinek, a CactiNea™, patentované formy extraktu z opuncie, je tu proto, aby ti pomohla bojovat s nadýmáním, zadržováním vody a střevními potížemi a přiblížila číslo na váze k tomu, jaké si ho přeješ.

Nemluvě o lahodné příchuti brusinek, která z tohoto nápoje dělá dokonalý doplněk tvé self-care péče!

Zbav se zadržované vody!

*Účinky produktu se mohou u jednotlivých osob lišit a mohou se lišit od účinků popsaných na webových stránkách.  

**Zdroje:  

Omar, J. M., Chan, Y.-M., Jones, M. L., Prakash, S., & Jones, P. J. H. (2012, October 9). Lactobacillus fermentum and lactobacillus amylovorus as probiotics alter body adiposity and gut microflora in healthy persons. Journal of Functional Foods. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1756464612001399 

Roudsari MR, Karimi R, Sohrabvandi S, Mortazavian AM. Health effects of probiotics on the skin. Crit Rev Food Sci Nutr. 2015;55(9):1219-40. doi: 10.1080/10408398.2012.680078. PMID: 24364369. 

Sharma, D., Kober, M.-M., & Bowe, W. P. (n.d.). Anti-aging effects of probiotics. JDDonline. https://jddonline.com/articles/anti-aging-effects-of-probiotics-S1545961616P0009X/ 

Probiotics may help boost mood and cognitive function. Harvard Health. (2019, June 8). https://www.health.harvard.edu/mind-and-mood/probiotics-may-help-boost-mood-and-cognitive-function