TUMMYTOX blogs.

Gummies vs. kapsle: které doplňky stravy jsou pro tebe nejlepší?

Rozhodla ses o své tělo trochu více pečovat. To je skvělý nápad! Vitamíny pro bujné kadeře, probiotika pro spokojená střeva a možná minerály pro podporu imunitního systému...

Nyní ale přichází na řadu zásadní rozhodnutí: gummies nebo kapsle? Těžká volba, že?

Gummies or capsules?

To dilema naprosto chápeme! Chceš především to, co je pro tvé tělo nejlepší a co nejlépe zapadne do tvé rutiny. Ať už si vybereš tradiční kapsle nebo chutné gumové medvídky, buď si jistá, že sis vybrala účinný způsob, jak své tělo vyživovat.

Pojďme se podívat na silné stránky obou forem, abychom ti pomohli zjistit, která z nich lépe vyhovuje tvým potřebám a preferencím pro udržení celkové pohody na vrcholu. 

Kapsle – strážci živin 

Kapsle poskytují silnou dávku živin, které se postarají o tvé tělo a to všechno díky svému obalu.

Obaly kapslí jsou většinou vyrobeny z hypermelózy. V podstatě se jedná o moderní výraz pro materiál na rostlinné bázi. Tyto kapsle umožňují, aby doplňky stravy uvnitř byly bez přídatných látek, protože drží všechny prospěšné látky pohromadě (na rozdíl od tablet). 

Takto mohou být živiny uvnitř kapsle v prášku nebo v tekuté formě – záleží na složení. Hlavním cílem je, aby všechny dobré látky zůstaly silné a účinné, dokud nenastane čas uvolnit jejich sílu ve tvém těle. 

To je velmi důležité pro střevní bakterie, známé jako probiotika, které jsou obzvláště citlivé na vnější prostředí. Obal kapsle funguje jako štít, takže přežijí svou cestu do střeva, kde mohou začít pracovat.

Živiny se pak vstřebávají do těla a dostávají se tam, kde je jich nejvíce potřeba. V závislosti na jednotlivých živinách může být nutné užívat jednu, dvě nebo dokonce tři kapsle denně, abys své denní potřeby splnila. Na druhou stranu budeš pravděpodobně denně pít mnohem více vody a kdo by nechtěl mít hydratovanou pokožku?

Kapsle se díky svému tvaru a hladkému povrchu snadno polykají a navíc nemají tu odpornou chuť, kterou mají tablety, když se začnou rozpouštět v ústech.

Gummies – prospěšné a chutné dobrůtky 

Díky gumovým medvídkům se budeš na každodenní užívání vitamínů rozhodně těšit.

Gummies jsou želatinové nebo pektinové (veganská varianta) bonbóny plné vitamínů a minerálů. Některé mohou obsahovat přidaný cukr, ale my jsme rozhodně většími fanoušky gumových medvídků s přírodními ovocnými příchutěmi.

Tyto měkké a voňavé pochoutky jsou však více než jen potěšením pro tvé chuťové pohárky. Jakmile je dostaneš do úst, začnou se rozpouštět a uvolňovat všechny živiny. 

A ukázalo se, že některé vitamíny takto fungují mnohem lépe! Vstřebávají se rychleji a jsou mnohem lépe stravitelné než kapsle.

Navíc je velmi snadné zařadit gummies do své každodenní rutiny, protože upřímně řečeno, ani nemáš pocit, že užíváš doplněk stravy. A kdo by si zapomněl dát po jídle něco sladkého?

Pokud tě děsí pouhá představa polykání obrovských pilulek, gummies jsou příjemnou alternativou! Stačí je jen rozžvýkat, vodu k tomu nepotřebuješ. To znamená, že si je můžeš vzít kamkoli a sníst je kdykoli. A určitě budeš chtít, jsou totiž vynikající.

Objev široký výběr péče o zdraví v TummyToxu! 

Věříme, že péče o zdraví by měla být potěšením, nikoli povinností. Proto jsme připravili řadu lákavých gumových medvídků, které přinášejí radost (a pohodu!) při každém soustu!

Protože jsme chtěli, aby si na těchto malých dobrůtkách pochutnali všichni, vyrobili jsme je bez želatiny! Díky tomu jsou vhodné i pro vegany a vegetariány. Tady jsou naši favorité!

  • Shine Bright Gummies: naši roztomilí gumítci Shine Bright mají více síly, než si myslíš. S pomocí biotinu, antioxidantů a vitamínů vdechnou tvému vzhledu, zejména pokožce, vlasům a nehtům, svěžest.
  • Hair Care Gummies: tito vynikající gumoví medvídci s jahodovou příchutí jsou ideální, když chceš svým vlasům vrátit jejich lesk. Díky 12 složkám, které vlasy obnovují, chrání tvoje vlasy a zároveň podpoří jejích růst a regeneraci. 

Jsi připravena obohatit svou wellness rutinu o něco lahodného? Prohlédni si naši kompletní řadu gummies ještě dnes! 

Produkty pro vás