TUMMYTOX blogs.

7 varovných signálů, že se blížíš k vyhoření

Všechny jsme asi někdy narazily na hashagy, motivační citáty a instagramové příběhy profesionálních, tvrdě pracujících žen, které makají 24 hodin denně. Ale pojďme zpátky do reality. Koncept „hustle culture“, který oslavuje nepřetržitou práci a úspěch, nás může dotlačit až k neuchopitelné představě dokonalosti, která rozhodně není takovou, jakou se zdá být. 

7 warning signs you're heading towards burnout

Do určité míry jsme všechny ochotné akceptovat stres v naší kariéře i v našem životě. Někdy to ale může vést až k tomu, že zanedbáváme rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem, přestaneme dbát na své zdraví a dostaneme se do nepříjemného stavu známého jako vyhoření. 

Co je to vyhoření? 

Co se děje ve tvém těle, když čelíš stresové situaci? Kortizol, hlavní stresový hormon, spouští v těle změny, které ti pomáhají reagovat na stresory. To zahrnuje například zvýšení hladiny cukru v krvi a zpomalení „nedůležitých“ funkcí, abys měla dostatek energie na zvládnutí obtížné situace. 

I když může být občas trocha stresu pro dosažení skvělých výsledků v každodenním životě a kariéře prospěšná, trvale zvýšenou hladinu kortizolu je pro tělo příliš těžké zvládnout. Nakonec může nepřetržitý stres vést k vyhoření – stavu naprostého duševního, fyzického a emocionálního vyčerpání, ze kterého je mnohem těžší se zotavit. 

Než to dojde tak daleko, pojďme se podívat na to, jak můžeš rozpoznat, kdy se tvé příznaky stresu dostávají na hranici příznaků vyhoření! 

7 varovných příznaků vyhoření, které bys neměla ignorovat

1. Neustálá únava

Nic ve stylu „Jsem unavená, protože jsem zůstala vzhůru příliš dlouho a dívala se na Netflix“. Máme na mysli neúprosnou, všudypřítomnou únavu, která proniká do každého svalu a myšlenky. I po celonočním spánku nebo volném víkendu se probouzíš s pocitem, jako bys uběhla maraton a nemáš energii čelit novému dni. 

2. Nedostatek motivace a soustředění 

Stres může změnit mozkové obvody, díky čemuž je obtížné se soustředit a odolávat vyrušení. Pracovní úkoly, které jsi dříve zvládala s lehkostí, ti nyní připadají zdrcující. Častěji se dopouštíš chyb a kvalita tvé práce se zhoršuje. 

3. Výkyvy nálad 

Tvé emoce se stanou nepředvídatelnými. V jednu chvíli jsi na pokraji slz kvůli drobnosti jako je rozlitý šálek kávy a vzápětí se cítíš otupělá, jako bys byla od svého okolí a blízkých odpojena.

4. Mezilidské problémy

Máš pocit, že se vzdaluješ od přátel, rodiny nebo kolegů? Na rozdíl od toho, když potřebuješ nějaký čas je pro sebe, může být přílišné uzavírání se do sebe podvědomou snahou ochránit své tenčící se emocionální rezervy. 

5. Nedostatečná péče o sebe

Pokles energie a motivace může narušit tvou typickou rutinu péče o sebe. Možná začneš vynechávat obvyklý rituál péče o pleť před spaním, nebudeš mít inspiraci vymyslet co na sebe a najdeš si jakoukoliv výmluvu, abys vynechala cvičení, které jsi dříve milovala.

6. Příliš malá nebo příliš velká chuť k jídli

Někdy máš prostě nulovou chuť k jídlu a máš pocit, že jíst je jen únavný úkol. Jindy se zase obracíš ke „comfort food“ (utěšující jídlo) a přejídáš se, aby ses vyrovnala s rostoucím stresem a emocemi. 

7. Fyzické příznaky stresu 

Kromě psychické a emocionální zátěže začne tvé tělo protestovat. Časté bolesti hlavy, nevysvětlitelné bolesti v těle, zažívací problémy nebo náhlé výkyvy hmotnosti se mohou stát součástí tvého každodenního života. 

Tipy pro boj s varovnými příznaky vyhoření 

Pokud nevíš, kde začít, meditace nebo dechová cvičení ti mohou pomoci s užitečnými relaxačními technikami, ke kterým se můžeš vrátit, kdykoli budeš potřebovat. 

Technika dýchání do břicha

Dalším skvělým způsobem, jak bojovat se stresem, je cvičení – i kdyby to měla být jen krátká procházka, jemné protažení, desetiminutová relaxační jóga... Každá maličkost může pomoci rozproudit hormony štěstí a zlepšit náladu. 

Nezapomeň na odpočinek! Před spaním si dej teplou sprchu nebo vanu, aby ses uvolnila, vyhni se obrazovkám a místo toho si vem knížku a před spaním si své starosti zapiš do deníku, aby sis vyčistila mysl a vytvořila si prostor pro klidné sny.

Bojuj proti stresu a vyhoření s kapslemi Cortisol Balance! 

Chápeme to. Život může být hektický. A právě tady nastupuje Cortisol Balance, který ti pomůže čelit stresu. 

Jak to funguje? Cortisol Balance je vyroben z některých silných složek snižujících stres. Ashwagandha pomáhá tělu přizpůsobit se stresu, Rhodiola zvyšuje výkonnost mozku a vitamíny B5 a B6 pomáhají snižovat únavu a vyčerpání.

Tyto malé, ale výkonné kapsle jsou přesně to, co potřebuješ k úlevě od stresu. Pořiď si je ještě dnes a vrhni se do světa s pocitem klidu. 

Nezapomeň, že je naprosto v pořádku udělat krok zpět, nadechnout se a upřednostnit SEBE. Naše produkty jsou tu, aby tě podpořily na každém kroku! 

Produkty pro vás

KRÁSA
-60%
Speciální cena 391 Kč Běžná cena 979 Kč
Zobrazit produkt