TUMMYTOX blogs.

8 důvodů, proč potřebuješ kaolin ve své péči o pleť

Kaolinový jíl je úplná síla, pokud jde o potřeby naší pokožky. Je obzvláště úžasný pro mastnou a aknózní pleť. Ale i když pupínky nejsou tím hlavním problémem, může výrazně prospět celkovému stavu pokožky každého typu.

Sepsali jsme 8 důvodů, proč by měl být kaolinový jíl zahrnut do pravidelné péče o pleť.

image

1. Je přírodní

Kaolinový jíl je přírodní, měkký, minerální jíl s množstvím pozitivních účinků pro zdraví pleti. Neříkáme, že co je přírodní, je vždy lepší, ale v tomto případě skutečně těžko překonat to, co pro nás dokáže udělat příroda. Kaolin je šetrný k pokožce a je vhodný pro všechny typy pleti.

2. Je bezpečný pro všechny typy pleti

Existuje jen velmi málo přírodních ingrediencí, které tak obecně milují odborníci na pleť i uživatelé pleťových výrobků. Díky jemnému působení a přírodním složkám je riziko podráždění pleti velmi nízké.

3. Redukuje kožní maz

Díky jemnému čistícímu účinku je také schopen odstranit kožní maz, který tvá pokožka přirozeně produkuje. Při pravidelném používání může také snižovat nadprodukci mastnoty v pokožce, což vede ke zdravému a zářivému vzhledu bez lesku.

4. Důkladně čistí

Nemusíš si hned umýt obličej touto hlínou, perfektní účinky se dosahují pleťovými maskami s obsahem kaolinu. Díky své malé molekulární struktuře je schopen proniknout hluboko do pórů a odstranit odumřelé buňky a nečistoty. Už žádné skryté nepříjemnosti!

5. Zbavuje akné

Díky svým neuvěřitelným čistícím a peelingovým schopnostem, pomáhá kaolinový jíl zbavit se akné. Díky menšímu množství bakterií, kožního mazu, odumřelých kožních buněk a nečistot, které se skrývají v pórech, vyrážky zmizí a můžeš na ně navždy zapomenout.

6. Jemný peeling

Protože je schopen proniknout do pokožky, působí i jako skvělý peeling. Díky masce z kaolinového jílu bude tvá pokožka stimulována k rychlejšímu vylučování odumřelých buněk, což vede k mladistvému vzhledu. Můžeš se rozloučit se suchou a unavenou pokožkou a přivítat zářivou pokožku a ještě hezčí dívku v zrcadle!

7. Zklidňuje pokožku

Pokud jde o zklidnění podrážděné pokožky, těžko najdeš lepší přírodní řešení. Jak jsme řekli, je bezpečný pro prakticky všechny typy pleti a nezpůsobuje záněty ani podráždění. Kromě toho se ukázalo, že má uklidňující účinek na pokožku.

8. Je v masce K-WOW od TummyTox!

Kaolinové jíl je základem naší fantastické pleťové masky K-WOW. Spolu s přidaným hektoritovým jílem maska pomáhá při: suché pokožce, mastné T-zóně, vyrážkách a černých tečkách, podrážděné pokožce a rozšířeným pórům. Je vhodná pro vegany a vegetariány a není testována na zvířatech!

Takže nečekej, skoč si hned po té své - je v perfektní slevě!