TUMMYTOX blogs.

Vše, co potřebuješ vědět o keto dietě

Ketogenní dieta se stala velmi populární. Každý je z jejich účinků nadšen – a je k tomu dobrý důvod! Četné studie ukazují, že keto dieta může zcela změnit způsob, když jde o efektivní hubnutí.

image

Co to je keto?

Ketogenní dieta je dieta s nízkým obsahem sacharidů a vysokým obsahem tuku. Drastické omezení příjmu sacharidů uvede naše tělo do zvláštního metabolického stavu – ketózy – ve kterém tělo spaluje pro tvorbu energie tuky, nikoli glukózu.

Snížený příjem sacharidů, omezuje zásobování našeho těla glukózou, která je obvykle hlavním zdrojem energie pro buňky. Místo toho tělo využívá tuky: přeměňuje mastné kyseliny na ketony, což jsou malé molekuly energie, které pohánějí naše svaly a mozek.

Keto a hubnutí

Několik studií ukázalo, že dieta s nízkým obsahem sacharidů může přinést lepší výsledky než dieta s nízkým obsahem tuku. Obecně to zahrnuje konzumaci pouze 20 až 50 gramů sacharidů denně a velkou spotřebu masa, ryb, vajec, ořechů a zdravých olejů a současně omezený příjem bílkovin.

Nejlepší na keto dietě je, že tě nenechá hladovými.

2 důležité prvky úspěšné keto diety

S takovým neuvěřitelným potenciálem hubnutí tě pravděpodobně bude lákat keto dietu vyzkoušet. Pro dosažení nejlepších výsledků by keto dietu mělo doprovázet:

1. Cvičení (nejlepší volbou je intervalový trénink s vysokou intenzitou) a

2. doplňky stravy.

Ukázalo se, že doplňky velmi pomáhají při snižování vedlejších účinků diety (žízeň, únava, podrážděnost, mdloby) a při udržování přirozené rovnováhy v tvém těle.

Podpoř hubnutí pomocí MCT Slim Drink

Pokud se rozhodneš začít s keto dietou, kokosový nápoj MCT Slim Drink od TummyTox je rozhodně doplněk, který bychom ti doporučili. Díky vysoce koncentrovanému MCT oleji v práškové formě (75%), který se rychle přeměňuje na ketonovou energii, stimuluje mozkové funkce, spalování tuků a pomůže ti rychleji dosáhnout a udržet ketózu.

MCT Slim Drink je nepochybně jedním z vítězů, pokud jde o doplňky stravy, protože pomáhá tvému tělu přejít na využívání tuků pro energii a tím spaluje tukové zásoby mnohem rychleji. Použití je velmi pohodlné: smícháním s vodou vytvoříš krémový kokosový nápoj a jsi připravena!