TUMMYTOX blogs.

Jak očistit tělo za 7 dní?

Co se ti vybaví jako první, když uslyšíš slovo detox? Určitě si představíš nějakou ošklivou polévku a zelený nápoj, které musíš pít s kolíčkem na nose. Ano, naše babičky říkaly, že žádný lék nechutná dobře. Ale detox (nebo očištění těla) nemusí být nutně nepříjemné.

Co kdybychom ti řekli, že očištění těla našimi tipy je skutečně jednoduché? Odvažovala bys ses ho vyzkoušet? Čti dál a přesvěč se sama.

Pravděpodobně jsi už slyšela slovo detox a jsme si jisti, že víš, co to znamená, ale nemusíš si být stoprocentně jistá, jak to funguje.

Detox je přirozený proces, při kterém se tělo čistí od toxinů, které se v něm nahromadily, čímž snižuje zatížení životně důležitých orgánů a zajišťuje lepší fungování celého organismu.

Možná tě zajímá, jak se tyto toxiny dokonce dostanou do tvého těla? Všechno, co nás obklopuje, a vše, co přijímáme nebo užíváme, může mít škodlivé důsledky pro naše tělo. Od nezdravého jídla, léků, kosmetiky až po znečištěný vzduch. A právě proto, že zatěžujeme tělo těmito věcmi každý den, je nutné tělo občas očistit. Proto doporučujeme, abys dělala dětox alespoň 2krát ročně po dobu 7 dnů a dělala ho opravdu důkladně. Jak? Odhalíme níže!

Psychicky se připrav

Nenech se zastrašit, detox není žádný bubák ve skříni, ale vyžaduje určitou oběť. Proto je nejlepší se duševně připravit na jakoukoli výzvu, na kterou se chystáš.

Co můžeš a co nemůžeš udělat

Detox je především vnitřní očista těla kvůli nezdravému životnímu stylu. To znamená, že se budeš muset rozloučit s kávou, alkoholem, sladkostmi a rychlým občerstvením po dobu jednoho týdne. Dobře, první krok se ti může zdát nemožný – kdo je schopen se toho vzdát na celý týden?! Ale přiznejme si to – existují alternativy ke všemu a nikdy nevíš ... možná se ti budou líbit tak, že v nich budeš pokračovat i po detoxu. Zde najdete alternativu TummyTox pro vaši ranní kávu.

Čemu se musíš vyhnout:

 • alkohol a cigarety
 • mléko a mléčné výrobky (nejlepší je nahradit je rostlinnými alternativami – naše oblíbené je mandlové mléko!)
 • káva
 • uhlohydráty (chléb, sušenky, koláče, těstoviny, rýže, ječmen, oves)
 • sušené ovoce

Co můžeš jíst:

 • ovoce a zelenina
 • ryby, libové červené maso, kuře (bez kůže)
 • vejce
 • fazole, cizrna, čočka
 • ořechy, semena (nesmažené, nesolené)
 • čaj (zelený, bílý nebo černý bez kofeinu)

Začni ráno správnou cestou

Dopřej svému tělu extra podporu hned ráno! Nejlepší je začít den sklenicí vlažné vody nebo ještě lépe, šálkem horkého čaje. Náš Daily Kick Tea je skvělý pro posílení tvého metabolismu a nakopnutí tvého těla hned ráno. Kromě toho povzbudí očištu těla a dá ti extra dávku energie.

Můžeš jej použít jako náhražku kávy, protože obsahuje zelený čaj, který se doporučuje zejména pro detoxikaci! Ostatní složky (kopřiva, fenykl, pampeliška a kmín) odstraní nadýmání a zahájí proces spalování tuků. Pokud to není paráda se vším všudy, pak nevíme, co to je.

Pij více vody

Pij alespoň 2 litry vody denně. Voda pomáhá vylučovat toxiny a nadmíru sodíku z těla, které mohou způsobit nadýmání. Také se říká, že hlad je převlečená žízeň, takže se ujisti, že dostatečně piješ před jídlem i během jídla.

Náš Draining Drink ti s tím může pomoci. Stimuluje lymfatický systém k vylučování přebytečné vody a toxinů a zároveň čistí játra. Má skvělou malinovou chuť, jednoduše ho smícháš s 1 litrem vody a ráno ho vypiješ. Díky tomu jsi již v polovině denního doporučeného příjmu tekutin 2 litry!

Zvyš příjem probiotik

Naše zdraví začíná zdravým trávením. Naše trávicí buňky chrání naše tělo před toxiny a chemikáliemi a bez zdravého trávicího systému nemůže naše tělo získat potřebné živiny. Naše trávící soustava se skládá z milionů bakterií, ale pokud není rovnováha mezi „dobrými“ a „špatnými“, mohou nastat vážné zdravotní problémy, včetně nárůstu hmotnosti a výkyvů nálady.

Kapsle Slimbiotics obsahují ideální množství probiotik, které zajistí perfektní rovnováhu a čistou a zdravou střevní mikroflóru.

Večer si dopřej wellness

Denní masáží pokožky krouživými pohyby zlepšuješ krevní oběh a detoxikaci kůže. Toho můžeš dosáhnout pomocí naší masážní pomůcky, kterou získáš zdarma zakoupením Sady Sbohem Celulitido! Zahrň Draining Drink do své ranní rutiny a během sprchování dobře pečuj o pokožku po dobu alespoň 5 minut.

Věnuj noc kompletní regeneraci

Dobrý a kvalitní spánek každou noc (tj. 8 hodin spánku!) Je zásadní pro zdraví těla a přirozený proces detoxikace. Dobrý noční spánek zajišťuje, že se tvé tělo očistí od toxinů, které se nahromadily během dne a zároveň reorganizuje mozek.

S naším čajem Sleep Tight Tea dosáhneš maximální regenerace v noci. Jeho super ingredience (pomerančová kůra, máta peprná, citronová tráva, meduňka a chmel) pomohou tělu odpočívat, čistit a regenerovat během spánku a připravovat tělo na nový den!

Tak jak se ti to zdá? Nebude to tak těžké, že ne? :) Jen 7 dní a tvé tělo bude nesmírně vděčné! Okamžitě si všimneš změn, budeš se cítit lépe a plná energie!

Produkty pro vás