TUMMYTOX blogs.

Dokonalé letní smoothie neexistuje... nebo ano?

Jsi připravená vydat se s námi na chuťově zajímavou cestu, která nejenže potěší tvoje chuťové pohárky, ale také zasytí tvé tělo? Pokud je odpověď ano, vytáhni mixér, protože dnes si budeme povídat o všem, co se týká smoothies! 

Summer smoothie recipe

Více, než se na první pohled zdá

Představ si to: meškáš a snídaně se zdá být nereálná. Na scénu vstupuje smoothie, pohodlný superhrdina, který ti pomůže nastartovat den s přívalem energie, i když jsi v časové tísni!    

Se správnými ingrediencemi mohou být smoothies skvělým způsobem, jak do jídelníčku vpašovat svých 5 denních porcí, které tě zasytí, dodají tělu ty správné živiny a pomohou dosáhnout snů o vytvarované postavě.

Zelenina, jogurt, různá ořechová másla a chia nebo lněné semínka mohou tento sladký nápoj proměnit ve vyvážené jídlo ve sklenici, které ti umožní získat všechny potřebné makro (sacharidy, bílkoviny a tuky) a mikroživiny (vitamíny, minerály), které tvoje tělo potřebuje.  

Jak se vyznat v kalorickém bludišti – síla porcí 

Než ale stiskneš tlačítko pro mixování, zadrž! Koktejly jsou sice praktickou svačinkou, ale pokud si nedáš pozor, mohou být i zákeřnou kalorickou bombou.

Podle toho, co do svého mixu přidáš, můžeš své smoothie proměnit z lehkého a zdravého osvěžení v kalorickou bombu, která tě donutí sníst víc kalorií, než bys chtěla.

Pokud je však tvým cílem dosáhnout postavy, po které jsi vždy toužila, existuje jedna univerzální složka, která ti může pomoci více způsoby. 

Pokud se snažíš zhubnout, je nezbytné zařadit do jídelníčku více bílkovin, protože zvyšují klidovou rychlost metabolismu, což znamená, že během dne spálíš více kalorií.

A nejsou jen tvým spojencem při hubnutí; bílkoviny jsou také skvělé, pokud chceš nabrat svalovou hmotu (nezapomeň, že bílkoviny jsou stavebními kameny našich svalů).  

Stačí jen drobné úpravy tvých běžných smoothie receptů, například přidání proteinového prášku nebo ořechů a semínek do oblíbené kombinace, a voilà, vysokoproteinové smoothie je na světě.  

Ingredience úspěchu

Pojďme se podívat na ingredience, které mohou proměnit tvé běžné smoothie v živinami nabitý zdroj energie.  

1. Ovoce

Každé dobré smoothie začíná ovocem. Například banány, rozmixované bobulovité ovoce, ananas a mango. Nejenže tvému smoothie dodají chuť, ale jsou také plné vitamínů a vlákniny.

2. Zelenina

Pokud jde o smoothies, zelená barva neznamená závist, ale zdraví! Trocha špenátu, kapusty, mrkve, červené řepy, okurky a květáku může nápoji dodat antioxidanty a ještě více vlákniny.

Tato zelenina dodá nápoji větší hustotu a zasytí tě na delší dobu. Ale neboj se, v kombinaci se spoustou lahodného ovoce jejich chuť ani neucítíš. 

3. Bílkoviny

Bílkoviny jsou nejlepším přítelem tvých svalů! Ať už chceš zhubnout, máš konkrétní fitness cíl nebo jen chceš pomoci svým svalům rychleji se regenerovat, nezapomeň do všech svých smoothie receptů přidat pořádnou porci řeckého jogurtu, skyru, tvarohu nebo odměrku proteinového prášku.  

4. Tuky

V neposlední řadě jsou tady tuky. Ořechová másla, avokádo a různá semínka, jako je len, chia nebo ta konopná, mohou udělat tvé smoothie jemnější a extra syté.

Nezapomeň, že tyto ingredience jsou bohaté na kalorie, takže to s nimi nepřeháněj. Stačí jen lžička semínek nebo ořechového másla, abys vylepšilia chuť smoothie a nepřidala příliš mnoho kalorií.

Jediné ranní smoothie, které budeš potřebovat... a chtít

Nejlepším způsobem, jak začít den na správné vlně, je vypít sklenici barevných vitamínů! A my pro tebe máme ten nejlepší recept na vysokoproteinové smoothie, které tě zasytí až do oběda a povzbudí tě po celý den. 

Banánové smoothie s řepou

Banana Beet Bonanza

INGREDIENCE:

1 malý zmrazený banán

50 g červené řepy

80 g skyru 

100 ml studené vody 

1 odměrka proteinového prášku

1 lžička mletých konopných semínek 

20 g ovesných vloček

POSTUP:

Vlož všechny ingredience do výkonného mixéru a mixuj při vysokých otáčkách, dokud nezískáš hladkou strukturu. Pokud je smoothie příliš husté, přidej více vody. Dobrou chuť!